NOT: Video Player üzerindeki reklamların gözükmemesi için filmi tam ekran yapabilirsiniz.

And Justice for All, 1979 yılında yayınlanan Amerikan avukat dram filmidir. Arthur Hiller tarafından yönetilen filmin başrollerinde Al Pacino, Jack Warden ve John Forsythe oynamıştır.

Film, Maryland'de uzun bir kariyerinin ardından büyük başarı ve saygı kazanan bir adli doktor olan Arthur Kirkland (Pacino)'ın hikayesini anlatıyor. İyi niyetli ve adil bir insan, her zaman müşterilerini savunurken, üyesi olduğu bar konseyinin kurallarına sadık kalan Arthur, haksız bir duruşmaya karşı dava açan bir müşterisi tarafından kaba ve ahlaksızca işlenmiş bir cinayetten suçlandığına dair bir cezayla yüz yüze kalır. Cesareti ile işlerin hakkını teslim etme sözüne sadık kalan Arthur, mahkemenin önünde haksızlıklarını savunarak, hukukun herkese eşit olduğunu savunur.

Kazanmasına rağmen, Arthur'un masumiyetini koruması için gösterdiği zorlu çabalar, savaşını sanki hâlâ kaybediyormuş gibi görünüyor. Arthur, yıllardır adaletin tek bir şeyi savunduğunu öğreniyor: tüm insanlar eşittir. Yerel hukuk konseyinin standartlarının ihlal edildiğini öne süren ve tüm hınçlarını kontrol altına almaya çalışan Arthur, kendi davanını kazanmak için uzun ve zorlu bir mücadeleye girmek zorunda kalıyor.

Eklenme Tarihi
Güncelleme Tarihi
IMDB Puanı 7.4
IMDB Oy Sayısı 35.792
Süre
Yapım Yılı 1979
Tür Suç Dram Gerilim
Yönetmen Norman Jewison
Senaryo Valerie Curtin Barry Levinson
Oyuncular Al Pacino Jack Warden John Forsythe

Film Hakkında Yorum Yapmak İster Misin?