10 Things I Hate About You, 1999 yapımı, bir Shakespeare'den esinlenilen, birbirinden farklı iki kardeşten oluşan bir ailenin iki çocuklarının hikayesini anlatan klasik bir gençlik komedisidir.

Kat Stratford (Julia Stiles) ve Bianca Stratford (Larisa Oleynik) adındaki iki kardeş, hep söylenenleri reddeden, kendine özgü bir stili olan, köklü bir ailenin feraceleridir. Aile kuralları gereği hiçbir kız çocuğu karşı cinse gidemediği için, imparatorluk gibi camia içerisinde oldukça popüler olan Bianca, hiçbir erkek arkadaş edinememektedir. Bu durumu çözmek için ailenin diğer çocuğu Kat ise her şeyin tam terstir. Kat'e bir erkek arkadaş bulmak için ücretli bir nişanlı aranır. Patrick Verona (Heath Ledger ) adındaki kaba kasabın delisi kabul edilen, risk bölgesine giren Patrick adındaki bir erkek bu natürel göreve getirilir. İşler çalkalandıktan sonra, acımasız Kat'le kalbi yaralanmış olan Patrick arasında ilginç bir sevgi bağı oluşmaya başlar.

Eklenme Tarihi
Güncelleme Tarihi
IMDB Puanı 7.3
IMDB Oy Sayısı 349.147
Süre
Yapım Yılı 1999
Tür Komedi Dram Romantik
Yönetmen Gil Junger
Oyuncular Heath Ledger Julia Stiles Joseph Gordon-Levitt Larisa Oleynik

Film Hakkında Yorum Yapmak İster Misin?

 • Ziyaretçi

  fjelgat

  5 ay önce
  0
  cevapla

  1o Numara film

  • artemislina

   artemislina

   2 yıl önce
   0
   cevapla

   tatlı bir gençlik filmiydi. güzel vakit geçirmek için izlenebilir. asla ama asla bir şeyler katacağı ümidiyle izlenmemelidir.

   • Rodi

    Rodi

    3 yıl önce
    0
    cevapla

    güzel bir gençlik filmi

    • Yönetmen

     Yönetmen

     4 yıl önce
     0
     cevapla

     Güzel bir romantik komedi, tavsiye ederim

     • cemreaksoy

      cemreaksoy

      4 yıl önce
      0
      cevapla

      film nasıl acaba ?